II stopień
Magister inżynier

Na kierunku Gospodarka Przestrzenna doceniane są zdolności myślenia strategicznego, marketingowego, zdolności syntezy wielowątkowych zagadnień i predyspozycje do kierowania zespołami ludzkimi, natomiast zdolności rysunkowe kandydatów odgrywają rolę drugoplanową. W programie nauczania dominują zespoły kursów dotyczące urbanistyki i planowania przestrzennego, które uzupełniono kursami geografi i socjologii, ekonomii, ochrony środowiska oraz informatyki. Dogłębnie rozważa się problemy planowania obszarów w skali regionalnej oraz mniejszych jednostek osadniczych – miast i osiedli.

Dodatkowe informacje o kierunku

• Opracowywać plany rozwoju miast oraz rozwoju regionalnego
  • Przeprowadzać procedury i opracowania planów miejscowych, posługiwać się modelami symulacyjnymi i prowadzić badaniaƒƒ
  • Opracowywać lokalne programy rewitalizacji

Wskaźnik rekrutacyjny kandydata na studia II stopnia jest liczony wg wzoru:

WII = D × 10,

• D – ocena na dyplomie.

Dodatkowe warunki przyjęć:

• wymagany tytuł zawodowy: inżynier, magister inżynier, inżynier architekt, magister inżynier architekt
  • dopuszczalne kierunki ukończonych studiów: bez ograniczeń

PRZYJĘCIA NA STUDIA:

Przyjęcia na Wydział Architektury odbywają się w sposób szeregowy. W przypadku, gdy wskaźnik rekrutacyjny jest za mały żeby dostać się na kierunek wybrany w pierwszej preferencji wówczas podanie będzie rozpatrywane na kierunku zaznaczonym jako druga preferencja.

Przejdź do rekrutacji online Sprawdź pozostałe kierunki na wydziale