Studenci Politechniki Wrocławskiej i ich osiągnięcia

guideTylko w tym roku studenci Politechniki Wrocławskiej wybrali się do Teksasu, by walczyć o miano najlepszej drużyny młodych konstruktorów. Dwójka absolwentów zdobyła również pierwsze i drugie miejsce w tegorocznej XIII edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

STUDENCI POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ PROJEKTUJĄ MISJĘ NA MARSA

Pod koniec marca 2014 roku grupa studentów dostała się do finałowej dziesiątki międzynarodowego konkursu Inspiration Mars Student Design Contest. Zadaniem było zaprojektowanie lotu dwuosobowej załogi wokół Marsa. W 2015 r. ta sama grupa zaprojektowała dom, który może stanąć na Marsie i posłużyć astronautom. Zadanie wykonali w ramach konkursu organizowanego przez NASA 3-D Printed Habitat Challenge. Nowy projekt to "Habitat". Ma 94 metry kwadratowe powierzchni i łukowy dach. Przypominałby trochę nowoczesne mieszkanie, gdyby nie fakt, że musi być zasypany ziemią, by piach uchronił astronautów przed szkodliwym promieniowaniem.

MŁODZI KONSTRUKTORZY JADĄ DO TEKSASU

Studenci Politechniki Wrocławskiej wywalczyli najwięcej miejsc na podium na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych. Nad samolotami wrocławskiej uczelni pracował 15-osobowy zespół. Uczelnię reprezentowało 9 członków z grupy JetStream wraz ze swoim opiekunem dr inż. Markiem Głogowskim. Zespół JetStream z Akademickiego Klubu Lotniczego zabrał dwa modele "Lower Silesian" i "Spirit of Kościuszko". Oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced ekipa JetStream zdobyła także drugie miejsce podczas prezentacji technicznej oraz trzecie w rywalizacji na celność zrzutu. Łącznie zdobyli aż 5 medali.

BSA20120713_100

INTELIGENTNE WYŚCIGI

W marcu 2014 roku drużyna studentów Politechniki Wrocławskiej zajęła drugie miejsce w regionalnym etapie zawodów The Freescale Cup. Międzynarodowe zmagania organizuje od kilku lat firma Freescale Semiconductor. Drużyna Politechniki Wrocławskiej, do której należą Wojciech Domski, Damian Trzeciak i Damian Łuczak, zajęła drugie miejsce z czasem 15,8 sekundy. Razem z laureatami miejsc od pierwszego do czwartego (drużynami z Uniwersytetu w Bratysławie i AGH Kraków) zakwalifikowała się do kolejnego, europejskiego etapu rozgrywek. Druga ekipa z naszej uczelni, tworzona przez Michała Swobodę, Krzysztofa Taborskiego i Dawida Kwaśnika, uplasowała się na dziewiątej pozycji (czas: 22,1 sekundy).

W roku akademickim 2014/2015 rozstrzygnięto XIII edycję konkursu "Wrocławska Magnolia". Zwyciężyły dwie absolwentki PWr, Zofia Muszyńska i Ewa Olejnik. Otrzymały po 9 i 6 tysięcy złotych. Zwyciężczynie zapewniły sobie miejsca na podium pisząc prace na temat: „Analiza metod docieplania obiektów zabytkowych - uwarunkowania konstrukcyjne i doktrynalne” oraz „Wrocławskie osiedla mieszkaniowe wzniesione w technologiach uprzemysłowionych - analiza problemów i możliwości wdrożenia działań rewitalizacyjnych”.

Też możesz odnosić takie sukcesy. Życie studenckie to między innymi ponad setka kół naukowych, które pozwalają realizować swoje pasje poza salą wykładową. Sprawdź!