TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Co zobaczyć?

Co zobaczyć?

Politechnika Wrocławska jest położona w bardzo pięknej części miasta, między mostami, nad Odrą i w pobliżu terenów zielonych. Cała infrastruktura tego wyspiarskiego miasta (303 mosty i kładki) sprzyja rowerzystom i rowerowym wycieczkom, co jest idealnym rozwiązaniem dla studentów i dobrą alternatywą dla korków i zatłoczonych tramwajów.

A zatem polecamy rowerowe przejażdżki w okolice:

hala-stulecia-300x200.jpgHala Stulecia i Zoo

Jedno z największych dzieł architektury XX w. autorstwa Maksa Berga jest miejscem wielu wystaw, festiwali, konferencji i koncertów. Multimedialna fontanna, pergola, Ogród Japoński i piękny przestronny Park Szczytnicki sprawiają, ze w sezonie letnim Hala Stulecia jest miejscem spotkań wielu wrocławian, przyjezdnych i studentów.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się ZOO. Od kilku lat systematyczne remontowane i unowocześniane zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki. W zachwyt na pewno wprawi Was wizyta w motylarnii, a także licznych akwariach, które odzwierciedlają ekosystemy poszczególnych kontynentów.

Ostrów Tumski

To tutaj zaczęła się cała wrocławska historia. W tym miejscu niektórzy odczuwają wręcz działanie ziemskich czakramów. Wiadomo na pewno, że Ostrów Tumski jest magiczną wyspą, pełną gotyku i zapachu kadzidła, a powiew historii sięgającej prawie 2 tysięcy lat czuć na każdym kroku. Na wyspie znajduje się także piękny Ogród Botaniczny, który jest idealną oazą odpoczynku.

Rynek

Wrocławski rynek tętni życiem 24 godziny na dobę. Ratusz, gotyckie kościoły, malownicze kamienice i ogromna ilość knajp i knajpeczek sprawiają, że właśnie tu jest serce miasta.  Warto odwiedzić Galerię BWA Awangarda i wejść na mostek czarownic, na wieżach kościoła św. Marii Magdaleny.

Wyspa Słodowa

To prawdziwa mekka studentów. Wyspa w środku miasta, na której studenci stworzyli swoją małą autonomię. Koncerty, pokazy bębniarzy, fireshow, grillowanie, żonglerka i zabawa do rana gwarantowana.

Dzielnica Czterech Świątyń

To kolejna część miasta warta zobaczenia. Obecność świątyń czterech największych religii i fakt, iż jej wyznawcy mieszkali obok siebie przez wieki, sprawia, że dzielnica ta może poszczycić się ciekawą architekturą i niespotykanym klimatem. Dzisiaj jest to imprezowe zagłębie klubów, barów i pubów.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.