Najczęściej wybierane kierunki studiów na PWr

6 lipca 2017r. zakończyła się pierwsza rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice

Wrocławskiej. W sumie w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 10 603

kandydatów. Mieli oni do wyboru 51 kierunków na szesnastu wydziałach, na których

przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce

okazała się informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania, o jedno miejsce starało

się tam ponad siedmioro chętnych oraz informatyka na Wydziale Podstawowych

Problemów Techniki, tam o jeden indeks walczyło sześciu kandydatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także geodezja i kartografia na Wydziale

Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (5,5 osoby na jedno miejsce) oraz informatyka

na Wydziale Elektroniki (5,17 osoby na jedno miejsce).

Równie popularny był kierunek cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,2

osoby na jedno miejsce). To propozycja, która po raz pierwszy pojawiła się w ofercie

naszej uczelni. Osoby, które ją wybrały, po przyjęciu na studia będą się kształcić m.in.

w obszarze bezpieczeństwa sieci, systemów informatycznych i telekomunikacyjnych

oraz ochrony danych.

W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali geodezję i kartografię, informatykę oraz inżynierię kwantową. Dane na temat liczby osób ubiegających się w 2016 roku o miejsce na wybranych kierunkach studiów znajdują się na poniższej infografice.

infografika_pwr_rekrutacja_2016-1.png