TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Absolwenci PWr

Absolwenci PWr

Absolwenci PWr mogą dziś pochwalić się sukcesami. Spełniają się zawodowo, realizują swoje pasje, a niektórzy z nich pomagają innym znaleźć swoją życiową drogę.

Jeśli jeszcze nie przekonuje Cię hasło „Dziewczyny na Politechniki!”, to spójrz na nasze absolwentki...

Monika Hardygóra, absolwentka Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej, Prezes Zarządu KGHM Cuprum sp. z o.o. Centrum Badawczo Rozwojowe, Przewodnicząca Rady Fundacji Polska Miedź.

Bożena Skibicka, absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, założycielka i Prezes Zarządu MIS S.A.

Siostry Katarzyna i Monika Gwiazdowskie, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, zwyciężczynie w prestiżowym konkursie Furniture Design Award 2013 w Singapurze za projekty niebanalnych mebli.

Agnieszka Abram, absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej (kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji), pracowała w Anglii w firmie Bentley Motors w dziale jakości. Obecnie jako Transition Project Manager w IBM.

Agnieszka Janek, absolwentka Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (kierunek matematyka) pracuje w Niemczech w firmie Ernst&Young Germany jako specjalistka ds. ryzyka ubezpieczeniowego.

Maja Włoszczowska, absolwentka Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (kierunek Matematyka), wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross-country.

... i absolwentów ;)

Nasi byli studenci również mają czym się pochwalić, niektórzy z nich zżyli się z Politechniką i tu kontynuują karierę naukową.

Michał Sadowski i Piotr Wierzejewski, absolwenci PWr. Twórcy Brand24, aplikacji do monitoringu sieci społecznościowych, obecnie najpopularniejszej narynku. Zdobywają powoli również rynki zagraniczne. Pierwszy milion zarobili w wieku 25 lat. Dziś zatrudniają 20 osób. Mają już ponad 350 klientów z różnych branż, w tym Ikea, Raiffeisen Bank, Vichy, Castorama, Airfrance.

Jerzy Łątka, doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od czasu swego dyplomu, którego tematem były domy dla bezdomnych w konstrukcji papierowej, specjalizuje się w architekturze z tego nietypowego dla budownictwa materiału. W Japonii i Chinach pracował przy projektach pomocowych.

Daniel Strub, doktorant na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Tworzy zapachy, modyfikuje je, ulepsza. Jest laureatem trzeciej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators. W nagrodę, 7 października, jedzie na staż do Berkeley.

Grzegorz Soboń, doktorant Politechniki Wrocławskiej, jest jednym z dwóch laureatów wyróżnionych w 21. edycji programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. START jest programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców.Grzegorz Soboń  z Wydziału Elektroniki jest członkiem zespołu prof. Krzysztofa Abramskiego, pracuje przy realizacji przyznanego przez NCBiR projektu GRAF-TECH. Prowadzi badania nad wykorzystaniem grafenu w laserach światłowodowych.

Sebastian Łękawa, absolwent PWr na kierunku Informatyka, prezes zarządu SMT Sotfware. Jego firma zajmuje się rozwojem wyszukiwarki Bing dla Microsoft.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.