TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Rekrutacja PWr

Absolwenci PWr cenni na rynku pracy

Absolwenci PWr cenni na rynku pracy

Raz, że według badań absolwenci Politechniki Wrocławskiej są jednymi z najbardziej pożądanych przez pracodawców. Dwa, że Wrocław nie bez przyczyny bywa nazywany polską Doliną Krzemową. Po naszej uczelni szanse na dobrą pracę są naprawdę wysokie.

Absolwenci Politechniki Wrocławskiej, drudzy w Polsce pod względem atrakcyjności dla pracodawców (ranking WPROST), znajdują zatrudnienie w wiodących firmach na całym świecie. Można się o tym przekonać w zakładce poświęconej sukcesom naszych byłych studentów. Niemniej już sam Wrocław oferuje im bardzo szeroki wachlarz możliwości.

W 2015 roku lokalna Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przyciągnęła inwestorów i obsłużyła aż 82 projekty, z czego 35 zostało zrealizowanych w aglomeracji wrocławskiej. W toku pozostaje jeszcze 39 projektów. Pozyskani inwestorzy deklarują utworzenie w sumie 2300 miejsc pracy w sektorze produkcyjnym i około 3500 w sektorze usługowym.

Spośród 35 projektów zakończonych w ubiegłym roku obiecujące jest pojawienie się Paradigm Precision, które będzie wytwarzać części do silników samolotowych.

Już na początku lutego 2016 roku pojawiła się również oficjalna informacja o tym, że Ryanair uruchomi we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska, co oznacza 120 nowych miejsc pracy dla specjalistów od rozwoju oprogramowania.

2014 rok również był bardzo obfity w nowe inwestycje. Tylko w zagranicznych firmach ściągniętych przez władze miasta, powstało ponad pięć tysięcy nowych miejsc pracy. Kolejne oferty czekają w lokalnych firmach, startupach oraz korporacjach, które już zadomowiły się we wrocławskim krajobrazie. W 2013 roku do Wrocławia wprowadził się m.in. Amazon – tu powstanie jedno z największych centr logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Gigant e-handlu zatrudni ponad dwa tysiące osób.

W 2013 roku nową siedzibę otworzył w naszym mieście koncern Fanuc - jest to najnowocześniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum robotyzacji. Z kolei firma Redknee, kanadyjski dostawca oprogramowania i rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, zatrudnił ponad 200 specjalistów.

Z powodzeniem działa Wrocławski Park Technologiczny, inicjatywa władz miasta oraz uczelni i banku BZ WBK, która ma wspierać firmy bazujące na nowych technologiach, pomóc przy pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych, w badaniach czy innowacjach. Już teraz działa tam blisko 160 firm.

Wrocław znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych miast w Europie pod względem inwestycji zagranicznych. Stolica Dolnego Śląska jest też w pierwszej dziesiątce dużych europejskich miast pod względem przyjazności dla biznesu (6 miejsce), strategii przyciągania inwestorów (7 miejsce) i efektywności kosztowej (10 miejsce).

We Wrocławiu działa też wiele interesujących polskich przedsiębiorstw. To miasto o bardzo aktywnej społeczności startupów, głównie z branży IT, ale nie tylko. Działają w nim takie rodzime marki jak lider na rynku gier komputerowych - Techland, podbijający Stany Zjednoczone (założyli go absolwenci Politechniki Wrocławskiej) Livechat, czy chemiczny gigant - Selena. To we Wrocławiu narodził się największy polski serwis społecznościowy - nk.pl. Dla absolwentów Politechniki Wrocławskiej to z jednej strony szansa na ciekawą pracę w polskiej firmie, z drugiej - motywacja do założenia własnego biznesu.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.