VI edycja konkursu „Mam talent do nauki”. Uczniowie mogą wygrać stypendia

Data: 21.04.2017

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

baner1_mamtalent_2017-1024x496.png

To już szósta edycja, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską, konkursu Mam talent do nauki 2017. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs jest podzielony na dwa etapy.

W pierwszym etapie zadaniem uczestników jest przesłanie w terminie do 31 maja 2017 r. na podany adres mailowy opisu własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Specjalnie powołana komisja konkursowa, po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi projektami, wybierze kilka najlepszych prac, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu.

Drugi etap będzie miał miejsce w Politechnice Wrocławskiej, w drugiej połowie czerwca. Finaliści będą mieli za zadanie atrakcyjne zaprezentowanie swojego projektu przed jury konkursowym. W ten sposób zostanie wyłoniony zwycięzca szóstej edycji konkursu. Nagrodzeni zostaną także uczestnicy, którym jury przyzna II i III miejsce.

Nagrodą w konkursie za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”, w którym uczelnia zapewnia kandydatowi, który podjął studia w Politechnice Wrocławskiej:

- roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów;

- miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;

- opiekę tutora przez cały okres studiów.

Zwycięzca konkursu oraz laureaci II i III miejsca otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia wraz z dokładnym opisem opracowanego przez siebie projektu badawczego lub technicznego należy wysyłać na adres e-mail: mamtalent@pwr.edu.pl. Termin zgłoszeń upływa 31 maja o północy.

Więcej informacji na stronie Mam talent do nauki >>

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie!